Kuidas alustada?

mTasku kaudu turvaliste maksete tegemiseks tuleb sul mTasku rakendus kõigepealt Mobiil-ID, Smart-ID või pangalingi kaudu isikustada. Samuti saad nii edaspidi automaatselt personaliseerida muid sinu isikuga seotud kaarte, nt Ühiskaarti.

Märka, et mTasku installimisel peab sul olema sisse lülitatud mobiilne andmeside, isegi siis, kui kasutad WiFi-t.

Kuidas alustada?Kuidas lisada kaarte?

Kuidas lisada kaarte?

mTaskusse saad lisada kõik oma Visa või MasterCard pangakaardid, millel on lubatud internetimaksed. Kliendikaartidest saad lisada nii sellise kaardi, mille plastikversioon sul juba olemas on, kui ka täiesti uue.

Nii panga- kui ka kliendikaardi saad lisada vaid paari klikiga. Selleks ava mTasku äpp ning vajuta paremal üleval „Lisa kaart“ ikoonile.

Seejärel vali nimekirjast sobiv kaart, vajuta selle kõrval olevale nupule „Lisa“ ning järgi ekraanil olevaid juhiseid.Kuidas kasutada makse- ja kliendikaarte?

Skaneeri kassas QR-kood või puuduta telefoniga NFC märgist. mTaskus avanevad automaatselt nii sooduskaart kui ka pangakaart – nii ei pea sa rahakotist mitut kaarti otsima.

Vali mTaskus sobiv maksevahend ja vajuta MAKSA.

Kui teeninduskohas mTasku makselahendust ei ole, saad mTaskuga esitada oma kliendikaardi ning tasumiseks kasutada alternatiivset makseviisi (füüsilist pangakaarti, sularaha või arvet).

Kuidas kasutada makse- ja kliendikaarte?


Ühiskaart mTaskus


 • Mida Ühiskaardi mTaskus kasutamiseks vaja on?

  Selleks, et Ühiskaardi teenust mTaskus kasutada, tuleb sul oma tavaline SIM-kaart vahetada turvalisema NFC SIM-kaardi vastu. Hetkel pakub NFC SIM-kaarti ainsana Eestis Telia. Osta NFC SIM-kaart lähimast Telia esindusest, Telia e-poest või Diili e-poest.

  Ühiskaarti mTaskus saad kasutada kõigi Android 5.0 või uuema operatsioonisüsteemiga telefonidega (v.a. Nexus, OnePlus ja CAT), millel on NFC tugi ja millele on paigaldatud NFC SIM-kaart. Sony nutitelefonidega saad kasutada Ühiskaarti mTaskus vaid juhul, kui sa ei kasuta teisi NFC-põhiseid makserakendusi (nt pankade rakendused).

  Ühiskaarti saavad hetkel mTaskus kasutada ainult Telia ja Diili lepingulised kliendid ning Diili, Superi ja Simpeli kõnekaartide kasutajad. Telia ja Diili kliendid saavad eelnevalt ostetud NFC SIM-kaarti aktiveerida iseteeninduses. Diili, Superi ja Simpeli kõnekaartide kasutajad peavad NFC SIM-kaardi aktiveerimiseks pöörduma Telia esindusse. Kui oled mõne teise operaatori klient, tuleb sul NFC toega SIM-kaardi saamiseks pöörduda Telia esindusse ning valida oma mobiilioperaatoriks Telia või Diil.

  Mis on NFC SIM-kaart?

  Telefoni NFC on vajalik ühenduse loomiseks validaatori ja telefoni ning selles asuva rakenduse vahel. NFC SIM-kaart on aga vajalik rakenduste, teenuste ja kasutajatega seotud andmete turvaliseks salvestamiseks ning NFC kaudu välisele seadmele esitamiseks. Tänu NFC SIM-kaardile saad Ühiskaarti mTaskus kasutada ka siis, kui telefoni aku on tühi või puudub internetiühendus.

  NFC SIM-kaart töötab telefonis nagu tavaline SIM-kaart või Mobiil-ID SIM-kaart. Seda saab kasutada aastaid ning selle väljavahetamiseks puudub otsene vajadus, kuni kaart ei saa kahjustada või kuni senine kaart uude seadmesse enam ei sobi. Lähitulevikus annab NFC tehnoloogia võimaluse lisada mTaskusse isikut tõendavaid dokumente, töötõendeid ning kontori- ja koduvõtmeid.

  NFC SIM-kaardi olemasolu oma telefonis saad kontrollida mTasku äpi seadetest.

  Kus saab Ühiskaarti mTaskus kasutada?

  Ühiskaarti mTaskus saad esialgu kasutada Harjumaa, Tallinna, Tartu ja Pärnu ühistranspordis (v.a rongides). Kasutamise võimalus ülejäänud regioonides lisandub lähiajal.

  Kuidas Ühiskaarti mTaskusse lisada?

  Ühiskaardi lisamiseks vajuta mTaskus „Lisa kaart“, vali „Transpordi kaardid“, lisa Ühiskaart ning nõustu kasutustingimustega. Ühiskaart mTaskus maksab 2 € ning kehtib 2 aastat, misjärel tuleb sul kaart uuesti soetada. Kaardi ostmisel lisandub teenustasu 0,32 €. Pärast kaarditasu maksmist ilmub Ühiskaart mTaskus sinu lisatud kaartide nimekirjas. mTaskus Ühiskaardi ostmise käigus kaart isikustatakse, mis annab sulle võimaluse kasutada kõik sulle määratud sõidusoodustusi ning ühendada digitaalne Ühiskaart mTaskus sinu füüsilise Ühiskaardiga.

  Tellimise ajaks peab olema telefonil mobiilne andmeside lubatud. See on vajalik, et saaks NFC SIM-kaardile laadida Ühiskaardi rakenduse. Laadimise protsess võib aega võtta kuni 3 minutit. Ühiskaart on valmis kasutamiseks siis, kui kaardi paremasse ülemisse nurka kuvatakse NFC „lained“.

  Kuidas Ühiskaarti mTaskus kasutada?

  mTaskuga Ühiskaardi valideerimiseks puuduta telefoniga validaatorit.

  • Kui kasutad telefonis mitut makserakendust, soovitame Ühiskaardi mTaskus enne valideerimist avada. Valideerimise toimimiseks veendu, et Ühiskaardil on mTaskus näha NFC „lained“.
  • Kui sa ei kasuta muid makserakendusi ja mTasku on telefoni seadetes vaikimisi makserakendus, piisab Ühiskaardi valideerimiseks telefoniga validaatori puudutamisest. Seda saad teha ka siis, kui telefoni aku on tühi või puudub internetiühendus.

  Oluline on ka teada, kus asub sinu telefoni NFC-antenn. Erinevatel telefonidel võib NFC-antenni asukoht olla erinev: üldjuhul on NFC-antenn telefoni tagaküljel, kuid mõnedel telefonidel asub see ülemise ääre peal või ekraani taga. Kui proovid valideerida Ühiskaarti telefoni vale küljega, siis valideerimine ei tööta ning validaator kuvab teate „tundmatu kaart“. Ära muretse ja proovi uuesti telefoni teise küljega.

  Mida saab mTasku Ühiskaardiga veel teha?

  mTaskus saad Ühiskaardile ka raha laadida – selleks ava Ühiskaart ning järgi juhiseid. Lisaks näed mTaskus ülevaadet kaardile laaditud raha saldost ning sinu kehtivatest piletitest, kui oled neid oma füüsilisele kaardile ostnud.

  Veel vajalikku infot mTaskus Ühiskaardi kohta

  • Androidi versiooni saad kontrollida ja vajadusel uuendada oma telefoni seadetest.
  • Kui vahetad oma olemasoleva SIM-kaardi NFC SIM-kaardi vastu, tuleb sul uuesti taotleda Mobiil-ID sertifikaadid. Vaata lähemalt juhendist, kuidas SIM-kaarti aktiveerida ja Mobiil-ID-d uuendada.
  • Kui vahetad telefoni, siis saad mTaskut taastata ning Ühiskaart taastub mTaskus automaatselt. Kui vahetad SIM-kaardi, tuleb peale mTasku taastamist Ühiskaart kustutada ning uuesti lisada. Kui kustutad mTaskust kogemata kehtiva Ühiskaardi, saad kaardi ka uuesti lisada ning kasutamist jätkata. Ühiskaardi taastamine on sulle lisatasuta.

Kinkekaardid


Kuidas osta ja kinkida kinkekaarte?

Kinkekaardi ostmiseks ava mTasku äpp ning mine menüüst „Lisa kaart“ alammenüüsse „Kinkekaart“ ning vali sealt sobiv kinkekaart.

Seejärel vali, millise väärtusega kinkekaarti soovid osta ning maksa sobiva pangakaardiga.

Kinkekaardi kinkimiseks ava vastav kaart ning vali „Kingi edasi“.

Kui saadad mTaskust kinkekaardi koos tervitussõnumiga, teavitatakse kingisaajat sellest SMSiga. Seejärel tuleb kingisaajal avada mTasku rakendus ja tuvastada oma telefoninumber.

Kinkekaarti saad kinkida kogusummas, osaliselt või soovi korral ka varem kingitud või osaliselt kasutatud kinkekaarti edasi kinkida.

Vajadusel saad kinkekaardi ka tagasi kutsuda. Selleks vajuta saadetud kinkekaardil all olevas lahtris „Kinkimine“ nupule „Kutsu tagasi“. Kinkekaardi saaja saab selle kohta SMSi.


Kuidas maksta kinkekaardiga?

Kinkekaardiga maksmiseks skaneeri kassas QR koodi või puuduta telefoniga NFC-märki ning vali makseviisiks sobiva kinkekaardi.

Kui kinkekaardil olevast summast kasutad ära vaid osa, saad ülejäänud summat ka hiljem kasutada.

Kui ostusumma ületab kinkekaardi väärtuse, tuleb lisa juurde maksta vastavalt teeninduskoha maksevõimalustele kas mTasku makselahenduse, füüsilise pangakaardiga või sularahas.

Kinkekaartide kehtivusaeg oleneb teenuse pakkujast.


Kuidas kasutada annetus­keskkonda?


mTasku pakub sulle mugavat võimalust teha annetusi paari vaid klikiga ning internetipanka sisenemata või sularaha omamata.

Annetuskeskkonnad leiad, kui vajutad „Lisa kaart“ ja valid „Heategevus“. Seejärel näed nimekirja kõigist heategevusfondidest ja saad teha sobivaima valiku.

Annetamiseks lisa oma mTaskusse sobiva heategevusfondi kaart või ava äpis QR-skanner ja suuna telefoni kaamera mTasku QR-märgisele. Seejärel vali sobiv maksekaart ja annetatav summa ning kinnita annetus, vajutades nupule „Maksa“.

mTaskus saab annetada kolmel viisil:

 • Heategevusfondi QR-koodi abil, mille leiab näiteks annetuste kogumiskastidel, plakatitel, internetis jne. Annetamiseks skaneeri mTaskuga QR-koodi, vali sobiv maksekaart ja annetatav summa ning kinnita annetus vajutades nupule „Maksa“.
 • Annetada saad ka otse äpist – ava kaardi detailvaade ja vajuta nuppu „Anneta“.
 • Kui eelistad püsiannetust, saad selle vormistada mugavalt otse mTaskus. Püsiannetuse lahtri leiad meelepärase heategevusfondi kaardi alt.

Kuidas maksta mTaskuga e-poodides?


mTaskuga saad maksta e-poodides ilma internetipanka sisselogimata ning pangakaardi andmete sisestamiseta.

Kui valitud e-poes on mTaskuga maksed lubatud, siis näed mTasku märgise ostukorvis muude makseviiside kõrval.

Pärast mTasku märgisele vajutamist ilmub ekraanil QR-kood. Edasi käitu samamoodi nagu tavalises poes – ava äpp, skaneeri kood ning vali maksekaart.

Kui ostled nutitelefoniga, siis pärast mTasku märgisele vajutamist avaneb mTasku rakendus automaatselt ning saad maksmisega jätkata.


Alaealisele mTasku kasutamiseks loa andmine


Eeltingimused:

Alaealisel peab olema võimalus enda identifitseerimiseks Smart-ID või internetipanga kaudu.

Alaealise nutitelefoni on paigaldatud mTasku äpp.

Lapsevanemal peab olema võimalus enda identifitseerimiseks Mobiil-ID, Smart-ID või internetipanga kaudu.


 • Samm 1 – Alaealine küsib mTasku kasutamiseks luba

  1. Alaealine isikustab oma mTasku, kasutades selleks Smart-ID-d või internetipanka.

  2. Alaealisele kuvatakse ekraanile teade „Alaealisel on mTasku kasutamiseks vaja täiskasvanu luba“ ning tal palutakse sisestada lapsevanema telefoninumber ning vajutada nupule „Saada“.

  3. Seejärel kuvatakse alaealisele teade, et kasutamise taotlus on saadetud ning tal tuleb oodata, millal lapsevanem taotluse kinnitab. Samuti on ekraanil nupud kinnituse kontrollimiseks ja taotluse tühistamiseks.


  Samm 2 – Lapsevanem kinnitab mTasku kasutamise

  1. Lapsevanema telefonile saabub SMS, kus palutakse alaealise mTasku kinnitada. SMSis on veebilink taotlusele.

  2. Lingile minnes kuvatakse lapsevanemale taotluse kinnitamise vorm. Taotlust on võimalik kinnitada või tühistada.

  3. Taotluse kinnitamiseks peab lapsevanem identifitseerima ennast Mobiil-ID, Smart-ID või internetipanga kaudu. SMSiga saadetud linki võib avada ka arvuti veebilehitsejas.


  Samm 3 – Alaealine saab hakata mTaskut kasutama

  1. Pärast seda, kui lapsevanem on mTasku kasutamise kinnitanud, kuvatakse nii lapsevanema kui ka alaealise lapse telefoni ekraanile vastav kinnitusteade.

  2. Alaealine võib hakata oma mTaskut kasutama.Mida räägivad mTaskust kasutajad ja partnerid?